Obiliqi paguan 163 mijë euro për karburante (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Komuna e Obiliqit e udhëhequr nga Xhafer Gashi, do të paguaj 163 mijë euro nga taksat e qytetarëve për tu furnizuar me naftë për automjetet e komunës, Qendrën e mjekësisë familjare, arsim dhe ngrohje qendrore.

Në tenderin me vetëm dy operator të përgjegjshëm është shpallur fitues Petrol Company, me ofertën më të lirë për vetëm 1 mijë euro se konkurrenti tjetër në garë, shkruan Gazeta Fjala.

Sipas të dhënave të publikuara në Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik, kjo kontratë është paraparë për furnizim tre vjeqarë./Gazeta Fjala/

obiliq

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/obiliqi-paguan-163-mije-euro-per-karburante-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala