Obama frikësohet nga sistemet digjitale

Autori:Gazeta Fjala

Presidenti i SHBA-së Barack Obama kërkon që kongresi të shpenzoj më shumë se 19 Miliardë Dollar për të rritur sigurin e sistemeve digjitale dhe për të mbrojtur infrastrukturën tjetër nga kërcenimet kibernetike.

Ai gjithashtu do të krijojë një rol të ri për një Zyrtar Federale të Sigurimit Chief Information.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/obama-frikesohet-nga-sistemet-digjitale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala