Obama dhe Putin takim 15-minutësh

Autori:Avdyl Pajaziti

Në samitin dyditor të grupit të shteteve G20 në Turqi, presidenti amerikan Barack Obama dhe ai i Rusisë Vladimir Putin, kanë gjetur kohë që të zhvillojnë një bisede 15-minutëshe.

Nuk është e qartë se për çfarë është diskutuar midis dy liderëve, por zhvillimet e fundit në Paris mund të jenë temë e takimit mes Obamës dhe Putinit.

G20 në agjendë ka trajtimin e ekonomisë globale, mirëpo i është dhënë hapë sirë edhe ngjarjeve të të fundit në Paris.

Presidenti i Komisionit Evropian, Donald Tusk, ka thënë se koha është për bashkëpunim midis SHBA-së dhe Rusisë në luftën kundër terrorizmit. Ai po ashtu ka bërë thirrje që terreristëvëe t’u ndërpriten rrugët e financimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/obama-dhe-putin-takim-15-minutesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala