Obama: Amerika të pranojë 10 mijë migrantë nga Siria

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidenti amerikan, Barak Obama ka urdhëruar administratën e tij që të përgatiten për pranimin e 10 mijë migrantëve sirianë, vitin tjetër, ka deklaruar zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, raporton Reuters.

Ky numër paraqet “një shkallë të konsiderueshme” për angazhimin e Shteteve të Bashkuara, për të pranuar migrantë, nga vendet e luftës, duke i pajisur me gjërat elementare, ka thënë zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/obama-amerika-te-pranoje-10-mije-migrante-nga-siria/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala