NYT: Votimi kundër Speciales, goditje në marrëdhëniet me SHBA-të dhe BE-në

Autori:Avdyl Pajaziti

Gazeta prestigjioze amerikane, New York Times, në artikullin e saj për votimin kundër ndryshimeve kushtetuese që do të hapnin rrugën për themelimin e Gjykatës Speciale nga Kuvendi i Kosovës, ka përmendur që ky veprim ka edhe rezultate tjera përpos mosthemelimit të kësaj gjykate, transmeton Indeksonline.

Si rezultat tjetër ata rendisin goditjen e marrëdhënieve të Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nyt-votimi-kunder-speciales-goditje-ne-marredheniet-me-shba-te-dhe-be-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala