Nxirret e gjallë, 128 orë pas tërmetit

Autori:Avdyl Pajaziti

Një grua 24 vjeçare është nxjerrë e gjallë nga rrënojat në fshatin Gongabu në afërsi të kryreqytetit nepalez, Kathmandu 128 orë pas tërmetit shaktërrimtar që goditi vendin.

Bëhet fjalë për Krishna Devi Khadka .e cila dërguar në spital dhe nuk është në rrezik për jetën.

Ndërkohë, numri i viktimave të kësaj fatkeqësie natyrore që preku vendin aziatik ka arritur në mbi 6 mijë e 200.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nxirret-e-gjalle-128-ore-pas-termetit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala