Nxënësit testuan arritshmërinë

Autori:Zekirja Shabani

Të premten ka përfunduar testi i arritshmeris, në gjithë Kosovën për nxënësit e kalasave të nënta. Ky teste ka për qëllim që ti mundësoj nxënësve të klasave të nënta, që të kenë një vlerësim për orientim në karrierë. Por, pikëve dhe rezultatit që marrin në teste, nxënësit kanë të drejtën  të u regjistruar në shkollë të mesme.

Sipas Ministrisë së Arsimit, në gjith Kosovën rreth 35 mijë nxënës, kan mbaruar klasën e nëntë. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nxenesit-testuan-arritshmerine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala