Nxënësit serbë mbajnë mësim të rregullt në Ditën e Pavarësisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Nxënësit serbë të shkollës së mesme “Daut Bogujevci” në Fushë Kosovë, dhe të shkollës fillore në fshatin Uglarë të kësaj komune, kanë mbajtur mësim të rregullt, pavarësisht faktit se sot është përvjetori i Pavarësisë së Kosovës dhe është festë zyrtare, e të gjitha institucionet publike janë pushim.

Të vizuar nga Klan Kosova, nxënësit e mësuesit kanë thënë se për ta sot nuk ka festë, për shkak se po punojnë me sistem të Serbisë dhe nuk e njohin ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nxenesit-serbe-mbajne-mesim-te-rregullt-ne-diten-e-pavaresise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala