Nxënësit kinez detyrohen të shkruajnë si në kompjuter

Autori:Avdyl Pajaziti

Një shkollë fillore, që ndodhet në pjesën qendrore të Kinës, ka marrë famë me punimet e nxënësve të saj.

Ata detyrohen të shkruajnë në gjuhën angleze dhe secilën shkronjë ta bëjnë të njëjtë. Në fotografitë e publikuara, shihet korrigjimet që janë bërë.

Ka mjaftuar që një “a” të mos jetë si të tjerat dhe kjo është konsideruar si gabim.

Këto fotografi që janë publikuar në rrjete sociale në Kinë, i kanë befasuar njerëzit.

Shumica prej shikuesve, nuk kanë mundur të besojnë se bëhet fjalë për dorëshkrim. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nxenesit-kinez-detyrohen-te-shkruajne-si-ne-kompjuter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala