Nuk pranohen kushtet e Listës Serbe

Autori:Zekirja Shabani

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se nuk është e zakonshme të publikohen vendimet e kryeministrit, ku përfshihet edhe ai për shkarkimin e ministrit Jabllanoviq, por publikohen vetëm vendimet e Qeverisë së Kosovës.

Mustafa shtoi se nuk pranojnë asnjë kusht nga Lista Srbska për t’u kthyer në institucionet e Kosovës dhe se kushtet janë të njëjta për të gjithë, që dalin nga ligjet dhe Kushtetutë e Kosovës dhe se në marrëvshjen me Listën Srbska nuk ka specifika të veçanta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nuk-pranohen-kushtet-e-listes-serbe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala