Nuk merren vesh për byreka në menzën e studentëve

Autori:Zekirja Shabani

Studëntët e Universitetit të Prishtinës nga e enjtja kanë mbetur bukë e pa byrek. Krejt kjo për shkak se udhëheqësit e menzës së studentëve nuk po mund të pajtohen kujt të ja japin tenderin për furnizim.

Për këtë punëë po garojnë dy kompani, “Ada Group” dhe “Mullisi”. Të pparës që është më e lirë për 6 mijë euro i ishte besuar furnizimi me bukë i studentëve deri më tani. Por kundër sajë është ankuar komapania “Mullisi” dhe Organi Shqyrtyes i Prokurimit e kaa kthyer nëë rivlerësim tënderin.

Kompania Ada Group” ka konkurruar në këtë tender me cmim 209 mijë euro ndërkaq kompania Mullisi me 215 mijë euro.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nuk-merren-vesh-per-byreka-ne-menzen-e-studenteve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala