Nuk ka të arrestuar për plagosjen e policit

Autori:Avdyl Pajaziti

Mbrëmë rreth orës 20:35 në rrugën “Xheladin Hana” në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë persona të dyshuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të një zyrtari policor i cili si pasojë është plagosur në këmbë.

Policia përmes raportit ka njoftuar se polici i plagosur ka qenë jashtë detyrës zyrtare.

“Personat e dyshuar kanë ikur në drejtim të panjohur, dyshohet me një veturë të tipit Audi me targa vendore. Njësitë përkatëse policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar disa gëzhoja të kalibrit 9mm, ndërsa viktima është duke u trajtuar në QKUK. Në vend ngjarje ka dalë edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, njofton policia./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nuk-ka-te-arrestuar-per-plagosjen-e-policit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala