Nuk i respektojnë shenjat (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Qytetarët e Prishtinës nuk po i respektojnë shenjat e vendosura ditë më parë për ndalimin e ngasjes së biçikletave në shesh.

Kjo shihet edhe në këto fotografi të bërë nga Gazeta Fjala.

Ditë më parë kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti në një postim në Facebook pati thënë se Drejtoria e Shërbimeve Publike ka vendosur shenja te komunikacionit për ndalimin. Kjo për shkak të shpejtësisë së madhe, aksidenteve ku janë goditur fëmijët, dhe ankesave të shumta të qytetarëve.

”Jemi duke menduar për shiritin e veçantë për biçikleta në shesh por në ndërkohë duhet të veprojmë që mos të ndodhin aksidente”.
11018348_845424102209841_5289761822353258939_n

11863303_845423975543187_8800271022461888742_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nuk-i-repektojne-shenjat-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala