Nuk do ta besoni se sa i kushton Apple-s prodhini i një iPhone (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Sa i kushton kompanisë Apple që të ndërtojë një Iphone 6s dhe 6s Plus? Ju do të befasoheni kur të kuptoni se sa do të kushtojë e gjithë kjo, shkruan fossbytes.com.

Sipas disa analizave, Apple do të paguaj 336 dollarë për pjesët që do t’i përdor në telefonat e ri. Por cilat janë pjesët që kushtojnë më së shumti, transmeton lajmi.net.

Nga e gjithë kjo kompania Apple i fiton përafërsisht 500 euro për çdo  iphone.

Shiko videon për të shikuar se cilat pjesë kushtojnë më shumë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nuk-do-ta-besoni-se-sa-i-kushton-apple-s-prodhini-i-nje-iphone-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala