Nuk do ta besoni se ky është vizatim (Video)

Autori:Zekirja Shabani

Artisti japonez Riusuke Fukahori ka bërë mjaft një rrëmujë në skenën e artit me krijimet e tij të pabesueshme, tre – dimensionale të  peshkut të kuq. Piktura duket si një peshk i kuq duke notuar.

Në shikim të parë është e pamundur të thuhet se ai nuk ka përdorur një peshk të vërtetë, por Fukahori, i cili e quan veten një “artist i peshkut të kuq”, thotë se ai e kupton shpirtin e peshkut, i cili e ndihmon atë të krijojë vepra mahnitëse.

Fukahori ka përsosur teknikën e tij për vite me radhë, por kohët e fundit zbuloi saktësisht se si ai duhet t’i bëjë kryeveprat e tij.
Në këtë video mahnitëse do të mund të shihni se si është bërë kjo kryevepër.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nuk-do-ta-besoni-se-ky-eshte-vizatim-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala