Nuk i lejojnë me çanta brenda UP-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Studentët të cilët i janë nënshtruar provimit pranues sot në Universitetin e Prishtinë, nuk janë lejuar të hyjnë brenda objektit me çanta të dorës.

Rektorati i Universitetit të Prishtinës ka bërë të ditur që këtë vit do të pranohen rreth 7 mijë e 800 studentë.

Shpallja e rezultateve pritet të bëhet deri më 23 korrik në fakultetet përkatës .(Telegrafi)

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nnuk-i-lejojne-me-canta-brenda-up-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala