Njoftim i rëndësishëm për lexuesit e Gazetës Fjala

Autori:Zekirja Shabani

Të nderuar lexues të Gazetës Fjala.

Rrjeti social, Facebook, ka bërë disa ndryshime, të cilat do të ndikojnë në informimin tuaj.

Mund ta keni vërejtur tashmë se nuk iu shfaqen shumë lajme në llogarinë tuaj në Facebook nga mediet vendëse e ndërkombëtare. Por, ju mund ta ktheni në gjendjen e mëparshme mjaft thjeshtë.

Aty ku e keni bërë ‘like’ faqen e Gazetës Fjala në Facebook, duhet të klikoni përsëri dhe në listën e opsioneve, ta zgjidhni opsionin “see first”.

Njoftim

Pas kësaj, çdo gjë do të kthehet si më parë.

Krejt çfarë duhet të bëni është të vizitoni faqen e Gazetës Fjala në Facebook, dhe  klikoni tek butoni “Like” ose “Liked”, që dallon nga ajo nëse e keni bërë më herët like faqen tonë, pastaj te menyja e hapur zgjidhni opsionin “See First”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/njoftim-i-rendesishem-per-lexuesit-e-gazetes-fjala/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala