Njëri terrorist i Parisit ka qëndruar në Serbi

Autori:Gazeta Fjala

Ministria e Brendshme e Serbisë ka konfirmuar se njëri prej sulmuesve në Paris, të cilit iu gjet një pasaportë e Sirisë, ka qëndruar në Serbi.

“Mbajtësi i pasaportës siriane, të gjetur në vendngjarjen e sulmit në Paris, ka hyrë në Serbi më 7 tetor dhe ka kërkuar azil”, thuhet nga ministria e Brendshme serbe.

Dje, e përditshmja serbe “Blic” ka raportuar se në bazë të pasaportës së gjetur tek njëri prej sulmuesve në Paris, që mban emrin Ahmed Almuhamed, mësohet se i njëjti ka qëndruar në Serbi, respektivisht në Preshevë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/njeri-terrorist-i-parisit-ka-qendruar-ne-serbi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala