Një vit grevë

Autori:Zekirja Shabani

Ish punëtorët e Fabrikës së Gypave në Ferizaj, i kanë bërë plot një vit që kur kanë hyrë në grevë para Qeverisë së Kosovës për të kërkuar zbatimin e vendimit të Gjjykatës Kushtetuese për kompenzimin e mbi 30 milion eurove.

Drejtori i organizatës FOL, Petrit Zogaj ka shkruar në faqen e tij në facebook se neglizhimi i kësaj greve nga institucionet po vë në dyshim realizimin e kërkesave të qytetarëve në cfarëdo forme.

“Tashti, seriozisht njerëzit kanë dilema se qysh munden me i realizu të drejtat e tyre, madje edhe ato të drejta që janë me vendime të GjK të verifikuara”, ka shkruar Zogaj.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nje-vit-greve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala