Një urë rrethore në Uruguaj, ja përse

Autori:Avdyl Pajaziti

Një urë në Uruguaj është ndërtuar në formë unaze, duke ngritur pyetje për arsyen. Por, shpjegimi është i thjeshtë. Ura rrethore nuk ka atë formë për arsye se duhet, por për t’i ngadalësuar makinat, në mënyrë që udhëtarët të shijojnë sa më mirë lagunën.

ura4

ura3

ura2

ura1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nje-ure-rrethore-ne-uruguaj-ja-perse/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala