Një smartphone që paloset si libër

Autori:Gazeta Fjala

Studiesit e universitetit Queen në Kanada kanë krijuar një model telefoni që është fleksibël dhe që të jep mundësinë të luash një lojë duke i përkulur me të dyja duart ekstremet e tij. Ky model i krijuar nga LG, quhet ReFlex dhe është në gjendje të ndjejë përpunimet qëi bëhen ekranht duke dhënë ndjesinë e shfletimit të një libri konkret.

Ky celular i bazuar në një sistem operativ Android, duket se e bën më konkrete idenë e një smartphone fleksibël, prej vitesh e ëndërruar nga kompani të ndryshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nje-smartphone-qe-paloset-si-liber/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala