Një shqiptar i vrarë e një i plagosur në luftimet në Siri

Autori:Avdyl Pajaziti

Një shtetas i Shqipërisë është vrarë dhe një tjetër është plagosur në luftimet që po zhvillohen në Siri.

Që të dy po luftonin për krah organizatës terroriste ISIS. Ata ishin udhëtuar drejtë Lindjes së Mesme nga Spezia e Italisë, përcjell KTV.

Identitetet e tyre nuk dihen ende, por shërbimet e sigurisë italiane kanë urdhëruar hetuesit për të rindërtuar historinë “italiane” të këtyre dy emigrantëve.

Mediat italiane raportojnë se tani hetuesit e antiterrorizmit në Itali po hetojnë për të hedhur dritë për periudhën e qëndrimit të xhihadistëve në Itali.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nje-shqiptar-i-vrare-e-nje-i-plagosur-ne-luftimet-ne-siri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala