Një qesme uji për krejtë janjevën (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Banorëve të lagjes Dubrovniku në Janjevë u duhet të presin nga 3 orë për tu furnizuar me ujë tek burimi i vetëm i qytetit. Atyre ka një muaj që u është ndalur furnizimi me ujë.

Problemet me ujë nuk janë të reja në këtë vend, por datojnë që nga pas lufta ndërsa organet kompetente nuk kanë ndërmarrur asnjë veprim për të përmirsuar furnizimit me ujë, tarnsmeton Gazeta Fjala. Banorët kaanë dërguar në adresë të redaksisë disa foto që dëshmojnë për gjendjen e rëndë në këtë vendbanim.

11694261_10207090925500404_866036920_n

“Furnizime të tjera me ujë nuk ka vetëm se një burim antik në lagje”, thotë njëri nga banorët.

Ata e kanë të paamundur të hapin edhe puse për furnizim me ujë pasi toka është gurishte dhe maakinerit nuk mund ta shpojnë atë. /GazetaFjala/

11780560_10207090925380401_607897231_n 11774329_10207090925780411_1150783103_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nje-qesme-uji-per-krejte-janjeven-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala