Një muaj paraburgim për tre kosovarët e arrestuar për terrorizëm

Autori:Avdyl Pajaziti

Nga një muaj paraburgim ua ka dhënë Gjykata Speciale, Departamenti për Krime të Rënda të dyshuarëve për terrorizëm, Tahir Isufi 29 vjeç nga Mitrovica, Ismail Zeneli 21 vjeç nga Vushtrria dhe Nora Zuzaku 20 vjeç nga Gjilani.

Ata u arrestuan nga Policia e Kosovës ku gjatë bastisjes në dy lokacione janë gjetur dëshmi relevante, të cilat ndërlidhen me rastin dhe gjithashtu ndihmojnë në vazhdimësinë e hetimeve të këtij rasti, raporton Indeksonline.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nje-muaj-paraburgim-per-tre-kosovaret-e-arrestuar-per-terrorizem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala