Një fakt që nuk e keni ditur për Ibrahim Rugovën

Autori:Avdyl Pajaziti

Një dru pishe ka vite që rritet në oborrin e shtëpisë së axhës së Ibrahim Rugovës. Shtëpia dhe oborri i kësaj familje në Cërcë të Istogut kanë pësuar ndryshime por e paprekur ka mbetur me dekada ajo pishë të cilën e ka mbjellur Ibrahim Rugova kur ishte fëmijë.

Ky dru ka më shumë se 60 vjet që rritet, kurse familja kujdeset për të në kujtim të njeriut që u rrit si fëmijë pa prind në këtë fshat dhe u bë president i shtetit. Magazina.al

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nje-fakt-qe-nuk-e-keni-ditur-per-ibrahim-rugoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala