Nisma me emër të ri

Autori:Avdyl Pajaziti

I kontaktuar nga Indeksonline, anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Endrit Shala ka mohuar se është marrë vendim që kjo partie ta ndërroi emrin, duke shtuar se atë që e ka thënë kryetari i Këshillit Kombëtar, Jakup Krasniqi është keqkuptuar.

Sipas tij, bëhet fjalë për orientim programor të Nismës si ideologji Social-Demokrate. Shala tutje ka thënë se emrin e këtij subjekti politik mund ta ndryshoi vetëm Kongresi i Përgjithshëm që pritet të mbahet në fund të këtij viti.

“Sonte për herë të parë do të ndryshojmë diçka nga emri i saj. Ne edhe më herët kemi thënë që e Nisma për Kosovën është subjekt politik i orientimit të majtë dhe sot do ta quajmë Nisma Social Demokrate e Kosovës”, kështu ka thënë Jakup Krasniqi. /Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nisma-me-emer-te-ri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala