Nisin reduktimet e ujit, ky është orari (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kompania e Ujësjellësit Rajonal Prishtina nga nesër do të filloj orarin e reduktimeve të ujit të pijshëm dhe si i tillë, do të zgjasë deri në një vendim tjetër.

Sipas një njoftimi të Kompanisë së Ujësjellësit, ky orar është përpiluar nga Drejtoria Teknike e Ujësjellësit, me miratimin e tij nga Kryeshefi Ekzekutiv, Gjelosh Vataj.

Arsyetimi i kompanisë ishte që për shkak të mungesës dhe keqpërdorimit të ujit, janë të detyruar të aplikojnë reduktimet, në mënyrë që të gjithë qytetarëve t’i ofrohet shërbim i njëjtë.

Ja orari i reduktimeve:

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nisin-reduktimet-e-ujit-ky-eshte-orari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala