Nisin bisedimet në Bruksel, Mogerini takon delegacionin kosovar

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëdhënësja e Federica Mogerinit, Maja Kocijancic ka njoftuar se kanë filluar takimet mes përfaqësuese së lartë të BE’së , Federica Mogerini dhe delegacioneve kosovare dhe serbe.

Shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, fillimisht është takuar me delegacionin serb i prirë nga kryeministri Aleksander Vucic, kurse tani sapo ka filluar takimi me Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa dhe delegacionin kosovar.

Pasi të përfundojë takimin me këtë fundit, të trija palët, Kosova, BE-ja dhe Serbia do të nisin bisedimet e përbashkëta në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi ku do të flitet për katër temat, Telekomi, Asociaacioni i Komunave, Energjetika dhe “Parku i Paqes”, transmeton Express.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nisin-bisedimet-ne-bruksel-mogerini-takon-delegacionin-kosovar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala