Nisen kamionët me ndihma nga Kosova për Shqipëri

Autori:Zekirja Shabani

Nën kujdesin e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, sot në pikën kufitare Vërmicë-Morinë, do të bëhet nisja e kontigjentit të dytë të ndihmave nga Kosova, kontribut i disa bizneseve vendore, ne drejtim te zonave te permbytura ne Levan, në Qarkun e Fierit.
Ndihma këtë herë konsiston në : 200 krerë bagëti, ushqime, veshmbathje, miell si dhe ushqim për kafshët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nisen-kamionet-me-ndihma-nga-kosova-per-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala