Nis takimi Mustafa – Mogherini

Autori:Gazeta Fjala

Shefja për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, sapo ka nisur takimin në Bruksel me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa.

Ky takim po mbahet para se të nis ai në nivel kryeministrash mes Kosovës dhe Serbisë nën ndërmjetësimin e Bashkimit Europian ku pritet që të finalizohet zbatimi i marrëveshjeve për themelimin e Asociacionit të komunave serbe, energjinë, lirinë e lëvizjes si dhe atë për telekomin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nis-takimi-mustafa-mogherini/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala