Fillon spërkatja kundër rriqrave në Malishevë

Autori:Avdyl Pajaziti

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në komunën e Malishevës, njofton se nesër më 19 maj fillon spërkatja kundër rriqrave në fshatin Drenoc.

Në njoftim thuhet se spërkatja do të zgjasë dy ditë, dhe kërkohet kujdes dhe mbrojtje e veqant ndaj bletëve.

Kjo spërkatje është pjesë e strategjisë për parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nis-sperkatja-kunder-rriqrave-ne-malisheve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala