Nis seanca ndaj tetë protestuesve të opozitës

Autori:Avdyl Pajaziti

Para pak momentesh ka nisur seanca përgatitore në Pallatin e Drejtësisë, ndaj tetë personave që akuzohen për vepër penale, pjesëmarrje në turmë dhe huliganizëm.

Të nëntë të akuzuarit kanë qenë pjesëmarrës në protestën e fundit të partive opozitare, e cila përshkallëzoi në dhunë.

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar që personave t’u caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nis-seanca-ndaj-tete-protestuesve-te-opozites/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala