Nis rregullimi i platosë në “Dardani”

Autori:Avdyl Pajaziti

Kanë nisur të mërkurën punimet për rregullimin e platosë në lagjen “Dardania” në afërsi të Postës së Madhe në Prishtinë .

Nga kjo plato do të hiqen pllakat e vjetra dhe do të zëvendësohen me ato të reja, projekt ky që komunës së Prishtinës i ka kushtuar mbi 100 mijë euro.

Me rastin e fillimit të punimeve në këtë projekt, i pari i Prishinës, Shpend Ahmeti tha se këto kubëza xhami janë të standardeve më të larta evropiane dhe se kanë qëndrueshmëri mbi 100 vjeçare, transmeton Klan Kosova.

Sipas tij, pos kësaj platoje së shpejti do të nis puna në rregullimin edhe të dy të tjerave në kryeqytet të cilat do të kushtojnë mbi 1 milionë euro.

11391787_10153908002117166_4591528007296742076_n

11390315_10153908002307166_1280913223244986058_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nis-rregullimi-i-platose-ne-dardani/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala