Nis protesta para Kuvendit të Kosovës (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ashtu siç ishte paralajmëruar, para Kuvendit të Kosovës janë mbledhur pjesëtarë të OVL të UÇK dhe të Vetëvendosjes si dhe qytetarë të tjerë, në kundërshtim të miratimit të Gjykatës Speciale, e cilësuar nga organizatorët si denigrimit të luftës së UÇK-së, që ishte çlirimtare.

Policia ndodhet para objekteve të legjislativit.

Gjykata Speciale do të merret me krimet e pretenduara të ish-udhëheqësve të UÇK-së gjatë kohës së luftës. Nuk dihet ende nëse juridiksioni i kësaj gjykate do të jetë edhe për hetimin e krimeve politike të pasluftës.

11263769_1592707330988893_1512404515_n

11355498_1592707324322227_378928886_n

11311001_1592707360988890_937398090_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nis-protesta-e-para-kuvendit-te-kosoves-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala