Nis gara për koncesionimin e Rrugës së Kombit

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës e Shqipërisë ka shpallur garën për dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit. Kjo nuk është hera e parë, pasi edhe në qeverisjen Berisha, ish-ministri Sokol Olldashi, bëri të njëjtën gjë, por procesi u bllokua pa shpjegim bindës.

Në fund të mandatit të tij të dytë, Berisha duket se e konsideroi si kundërproduktiv politikisht vendosjen e një tarife për kosovarët dhe banorët e rajoneve verilindore për të kaluar në këtë rrugë.

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nis-gara-per-koncesionimin-e-rruges-se-kombit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala