Nis fushata kundër dhunës ndaj grave

Autori:Avdyl Pajaziti

Me rastin e 25 Nëntorit-Ditës Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës Ndaj Grave, sot në Kuvendin e Kosovës, nën patronatin e kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli, Grupi i Grave Deputete të Kuvendit dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), bëjnë hapjen e fushatës së 16 ditëve të aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore.

Me këtë rast, fjalë rasti do të mbajnë kryeparlamentari Veseli, zëvendës përfaqësuesja e Përhershme e UNDP-së, Alessandra Roccasalvo, dhe kryetarja e Grupit të Grave Deputete Blerta Deliu-Kodra.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nis-fushata-kunder-dhunes-ndaj-grave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala