Ngritët sërish çmimi i naftës

Autori:Avdyl Pajaziti

Rusia dhe Arabia Saudite kanë diskutuar javën e kaluar rreth çmimit të naftës dhe kanë vendosur të vazhdoja të konsultohen ka deklaruar ministri rus i energjetikës, Alexander Novak.

Rusia, tani prodhuesi më i madh i naftës, në të kaluarën kishte refuzuar të bashkëpunonte me Arabinë Saudite, prodhuesi kryesorë në OPEC.

Ministri Novak dje kishte thënë se forumi ndërkombëtar i investimeve Sochi 2015 dhe Organizata e Vendeve për Eksportin e Naftës mund të organizojnë një takim në nivel teknik.

“Rusia është e gatshme të diskutojë për situatën e naftës dhe gazit,” ka thënë ai.

Aktualisht një barel i naftës shkon në 51.92 dollarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ngritet-serish-cmimi-i-naftes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala