Ngrihet aktakuzë kundër një kirurgu në Pejë

Autori:Gazeta Fjala

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit në Prishtinë përmes një njoftimi për medie bën të ditur se Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Pejë, kundër kirurgut të Spitalit Rajonal të Pejës, B.R., për dy vepra penale, marrje të ryshfetit nga neni 428/1 të KPRK-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ngrihet-aktakuze-kunder-nje-kirurgu-ne-peje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala