Nga sulmi i qenit, vajza mbeti me shenja të përhershme në fytyrë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Po luante me shoqet në parkun e lagjes, kur u sulmua në befasi nga qeni i fqinjëve.

Demi Brazier është sulmuar nga qeni me racë të përzier mes spanielit amerikan dhe pudlës spanjolle.

Qeni i dresuar është egërsuar në moment dhe e ka gërvishtur gjashtëvjeçaren në mjekër, faqe dhe hundë.

Vajzës i janë bërë disa qepje në fytyrë për të mbyllur plagët, por shenjat do t’i mbesin në fytyrl për tërë jetën, transmeton Telegrafi.

Familja nga Grimsby i Londrës është duke kërkuar drejtësi për rastin. Ata kërkojnë që qeni i fqinjëve të hiqet nga shtëpia dhe vajzës t’i jepet dëmshpërblim për të mbuluar shenjat kur të rritet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nga-sulmi-i-qenit-vajza-mbeti-me-shenja-te-perhershme-ne-fytyre-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala