Nga qershori hiqet kufiri Kosovë-Shqipëri

Autori:Avdyl Pajaziti

Kur të niseni verës për bregdetin shqiptar nuk do të keni nevojë t’i rezervoni 30 minuta për kalimin e kufirit. Kontrollet në pikat e kalimit kufitar mes Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të ekzistojnë më gjatë sezonit turistik që fillon nga 1 qershori.

Qytetarët do të kalojnë në dy krahët pa pasur nevojë të paraqesin dokumentet (karta identiteti apo dokumentacionin e automjeteve).

Vendimi është marrë në mbledhjen e dy qeverive të zhvilluar sot në Tiranë.

Sipas krerëve të qeverive, ky vendim merret për të shmangur radhët e gjata që krijohen gjatë sezonit turistik.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nga-qershori-hiqet-kufiri-kosove-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala