Nga kontejneri në shkollë

Autori:Zekirja Shabani

A.K i kishte vetëm 3 vjet kur Resmije Krasniqi e gjeti duke ngrënë në kontejner. Nëna i kishte vdekur. Ishte e hendikepuar dhe pa asnjë përkujdesje. Ajo sot është në klasën e shtatë, di të shkruajë e të lexojë mjaft mirë. Në qendër të shoqatës “Hadër” jeton edhe motra më e madhe e sajë dhe dy vllëzerit, D.K dhe V.K. gjithashtu më të mëdhenj në moshë. Ata janë që të gjithë hendikepë mendor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nga-kontejneri-ne-shkolle/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala