Nga e ka origjinën ISIS? (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Në këtë episod të “Truth of Media”, shqyrtohet origjina e Isis që ishin harruar prej kohësh. Këtu janë konsideruar çështja qendrore nëse Isis u krijua nga “mosveprimi” nga qeveria e SHBA, ose me anë të veprimit të “drejtpërdrejtë”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nga-e-ka-origjinen-isis-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala