Nga 30 ditë paraburgim për 17 protestuesit

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur nga 30 ditë paraburgim për 17 të arrestuarit e protestës së para dy ditëve. Lajmi është konfirmuar për Express nga Skender Musa, avokat i njërin prej të arrestuarve.

Ata ishin arrestuar dy ditë më parë në protestën e dhunshme e cila nisi pas arrestimitdhe shqiptimit të masës prej 30 ditë paraburgim ndaj deputetes së AAK’së Donika Kadaj-Bujupi dhe përpjekjeve për arrestimin e tre deputetëve të VV’së: Albin Kurtit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nga-30-dite-paraburgim-per-17-protestuesit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala