Nga 12 gushti zbatohet marrëveshja për sigurimet me Serbinë

Autori:Zekirja Shabani

Marrëveshjes për sigurimin e automjeteve në mes Kosovës dhe Serbisë do të filloj të zbaatohet nga 12 gushti i këtij viti. Kështu janë dakorduar përfaqësuesit e të dyja palëve të mërkurën në Bruksel.

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, theksoi se pas këtij takimi se çdo gjë është gati që të fillojë zbatimi i marrëveshjes për sigurimin e automjeteve që është në interes të qytetarëve të Republikës së Kosovës sepse u hiqet një barrë e pagesës së tarifave të larta dhe se tani e tutje nuk kanë nevojë të paguajnë tarifa shtesë gjatë kalimit në Serbi.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nga-12-gushti-zbatohet-marreveshja-per-sigurimet-me-serbine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala