Nesër seancë solemne për presidentin austriak

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që nesër të mbaj seancë solemne ku deputetëve do t’u drejtohet presidenti i Austrisë Heinz Fischer.

Seanca do të mbahet në orën 09:30.

Këshilltari i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, Blerim Latifi, ka thënë se mbledhja e Kryesisë ishte për ta formalizuar këtë seancë derisa ka shprehur besimin se në seancë do të marr pjesë edhe opozita.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/neser-seance-solemne-per-presidentin-austriak/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala