Nesër përurohet segmenti i parë i autostradës “Arbën Xhaferi”

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëvendëskryeministri, dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, me anë të një postimi në Facebook ka shkruar se nesër do të jetë prezent në prerjen e shirit për segmentin e parë të autostradës që lidh Prishtinën më Shkupin.

“Nesër do ta lansojmë segmentin e parë të autostradës “Arbën Xhaferi” që lidh Prishtinën dhe Shkupin. Së bashku me Rrugën e Kombit drejt Tiranës, Kosovën po e transformojmë në nyjen infrastrukturore më moderne rajonale dhe europiane”.

Në ora 12:00, do të bëhet inaugurimi i pjesës së parë të autostradës “Arbën Xhaferi”, dhe të hënën do të lëshohet në qarkullim për qytetarët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/neser-perurohet-segmenti-i-pare-i-autostrades-arben-xhaferi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala