Nesër përfundon afati për regjistrimin e ndërtimeve pa leje

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsësinor, ka njoftuar të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, se mundësia e regjistrimit të ndërtimeve pa leje përfundon nesër, më 11 qershor, 2015.
Ligji për Trajtimin e Ndërtimeve pa Leje, i obligon Komunat për identifikim të ndërtimeve pa leje dhe krijimin e Regjistrit Komunal. Ndryshe, deri më sot janë dorëzuar 332 mijë e 200 aplikacione për ndërtime pa leje

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/neser-perfundon-afati-per-regjistrimin-e-ndertimeve-pa-leje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala