Nesër nënshkruhet marrëveshja për ekstradim, Kosovë – SHBA

Autori:Zekirja Shabani

Kosova dhe SHBA nesër do të nënshkruajnë marrëveshjen për ekstradim, ka bërë të ditur Zyra Presidentes në një njoftim për media.

Presidentja Atifete Jahjaga është duke kryer vizita dhe shumë punë në fund të mandatit. Të dielën ajo ka qëndruar në Maltë. Ndërsa nesër me t’u kthyer ajo nesër do të nënshkruaj me ambasadorin e SHBA’ve marrëveshjen për ekstradim

“Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dhe ambasadori i SHBA në Kosovë, Greg Delaëie, nënshkruajnë marrëveshjen e ekstradimit midis Republikës së Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës” thuhet në njoftim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/neser-nenshkruhet-marreveshja-per-ekstradim-kosove-shba/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala