Nesër dhe pasnesër do të mbesin pa rrymë këto regjione

Autori:Avdyl Pajaziti

KEDS, përmes një komunikate njofton se në cilat vise të Kosovës  nuk do të ketë rrymë për, siç thuhet, mirëmbajtjen e rrjetit.

Ndërprerjet e planifikuara për mirëmbajtjen e rrjetit

I

KEDS Sh. A. njofton se më 20.05.2015 NS 35/10 kV Peja II do të  shkyqet :

 

  • Dalja 10 kV Nr 3 prej ores 11:30 deri ne ora 13:30

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lidhja rezerv me shtepin e kultures, Rr .e Pinereve, Rr.Muharrem Shala,Sanitasi.

Arsyja e shkyqjes: Kontrollimi i TMRr-ve dhe rregullimi i lidhjeve të GM 10kV  nga dysistemeshe në trisistemeshe

II

 Të Enjtën me 21.05.2015  ne NS 110/10 kV Prishtina 5 do te shkyçet:

Dalja 10 kV Nr.j22 Kodra e Trimave 4  prej ores 11:00 deri ne ora 13:00

Gjate kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbetet : Pjesa mbi Xhami të Llapit

Arsyja e shkyqjes: Kontrollimi i TMRr-ve dhe rregullimi i lidhjeve të GM 10kV  nga dysistemshe në trisistemshe

III

Të Hënën me  25.05.2015 ne NS 35/10 kV Koliq do te shkyçet:

Dalja 35 kV Batllava prej ores 13:00 deri ne ora 13:30.

Gjate kohes sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten: Ujsjellësi Batllava, Batllaven Gërdovcin Bellopoja TS.Govort Fabrika e Pijeve Kaqibeg TS.Zhitialit Lluga Sibovci I Poshtëm, Orrlani, Lagja e Pajazitve.Berveniku kalatica,Bllata Metergovci,Braina Kushevica.Konzovitë

IV

Të Martën me  26.05.2015, ne NS 35/10 kV Koliq do te shkyçet:

Dalja 10 kV Grashtice-Radashec prej ores 11:00 deri ne ora 11:30

Gjate kohes sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten: Grashticë 4 trafo,Radashevcë 1 trafo.

Dalja 10 kV Koliq  prej ores 11:30 deri ne ora 12:00

Gjate kohes sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten: Koliq 8 trafo,Ballaban 2 trafo, dhe Nishevcë 3 trafo.

Dalja 10 kV Sharban prej ores 12:00 deri ne ora 12:30

Gjate kohes sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten: TS.Sharban,TS,Alshiqt,TS.Halabak,TS.Dyzi 1 dhe 2,TS.Tërrnavë,TS,Vanovcë ,dhe TS.Bellopoj 1,2,3,4 TS,Private.(Bellopojë)

Dalja 10 kV Keqekolle-Hajkobilla  prej ores 12:30 deri ne ora 13:00

Gjate kohes sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten: Keqekollë 10 trafo,Hajkobill 3 trafo,Marevcë5 trafo,Prapashticë 4 trafo,Dabishevcë 3 trafo,Mutivodë 1 trafo,dhe Gllogovicë 3 Trafo.

Dalja 10 kV Fabrika e ujit -Alpet prej ores 13:00 deri ne ora 13:30

Gjate kohes sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten: Fabrika e ujit Alpet,Green Heat

Arsyeja e shkyqjes: Shqyrtimi I mbrojtjeve re

V

 Me dt. 20.05.2015  në NS 35/10kV Gjilani IV prej ores 08:30 deri ne ora 11:00 do të shkyçet konsumatori:

 

 

  • Konsumatori B65120612 Qendra Medicionale i cili furnizohet nga dalja 10 kV Spitali.

Me dt. 20.05.2015  në NS 35/10kV Gjilani I  prej ores 11:30 deri ne ora 17:00 do të shkyçen konsumatoret:

Newco Jugoterm International  i cili furnizohet nga dalja 10 kV Fabrika e Radiatoreve

Kualiteti i cili furnizohet nga dalja 10 kV Kualiteti

Flexograf e cila furnizohet nga dalja 10 kV Fabrika e tekstilit 1.

Me dt.20.05.2015  në NS 35/10kV Kllokot  prej ores 17:30 deri ne ora 19:30 do të shkyçet konsumatori:

Shendi i cili furnizohet nga dalja 10 kV F, Jeta

 

Shkyçja bëhet me qëllim të nderrimit të TMRR-ve.

VI

 Me dt. 21.05.2015, ne NS 35/10 kV Shupkovc do të shkyçet:

Dalja 10 kV Sitnica(Qendra) prej orës 10:30 deri në ora 11:00 dhe prej ores 15:00 deri ne ora 15:30

Gjate kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me enërgji elektrike do të mbesin: Sheshi Skenderbeu, sheshi Toni Bler, sheshi Mehë Uka, sheshi Adem Jashari, rr.Rexhep Mitrovica, rr.Avni Shabani, rr.Elvir Qelebi, rr.Besim Nuka, rr.Sheshi Ahmeti, rr.Fan Noli.

 

Shkyçja behet me qellim te instalimit te kthines se re ne NS 10/0.4kV “Halla e Sporteve”.

                                                                    VII

 

Me datat 21.05.2015 dhe 22.05.2015  në  NS 35/10 kV Shtime   do te  shkyçet:

Dalja 10 kV Rashinca  prej orës 9:00 deri në ora 12:00 dhe prej orës 14:00 deri 17:00

Gjate kohes sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: Rashinc,Davidovc,Xhyrkovc,Muzeqin,Vojnovc,lagja Mulla Sinont,Godanc I Muhaxherve,

Shkyqja behet per shkak  puneve te planifikuara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/neser-dhe-pasneser-do-te-mbesin-pa-rryme-keto-regjione/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala