Nepotizmi i LDK-së sipas Dardan Sejdiut

Autori:Zekirja Shabani

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, ka publikuar në profilin e tij në Facebook, skemën e punësimeve familjare të LDK-së në komunën e Prishtinës, në ndërmarrjet komunale.

“Kjo është vetëm një prej skemave famijare të LDK-së në komunën e Prishtinës, në ndërmarrjet komunale. Sa e sa skema tjera biznesore po i kuptojmë çdo ditë. Ndërmarrjet publike komunale i kanë sherby ketyre skemave qe 15 vite. Ato tashmë po i kuptojnë edhe qytetarët, sepse organet e drejtësisë ka kohë që i dijnë dhe nuk veprojnë”, ka shkruar Sejdiu.

 

10968455_10152597135932681_6899730585845073002_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nepotizmi-i-ldk-se-sipas-dardan-sejdiut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala